carat_bc21200000
CARAT BC21200000 extension 1/2" 200 mm steel
Product description:
  • Extensions
  • For use of extensions 1/2 "G: minimum bore diameter 31 mm
  • For usage of extensions 5/4 "UNC: minimum bore diameter 51 mm
Key features according to our expert
  • Accessory/Part type: Extension piece
  • Length: 200 mm
  • Connection type: Outer thread
  • Tool holder size: 1/2"
  • Tool holder type: Internal thread
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452992777
  • Supplier number: CARAT BC21200000
Accessory/part type
Extension piece
Length
200 mm